Апівароль

Апівароль

Апівароль – таблетки, що застосовуються для діагностики та боротьби з варроатозом бджіл.

Опис: активна субстанція для боротьби з варроатозом. Діюча речовина – амітраз (12,5 мг). При запалюванні таблетка тліє без полум'я, виділяючи при цьому значна кількість диму. При температурі горіння починається випаровування і сублімація активної субстанції, яка, змішується з димом і рівномірно поширюється в повітрі, заповнюючи собою вулик. Амітраз, який поширюється з димом, збудливо діє на нервову систему паразитів, викликаючи їх загибель. Уражені кліщі падають з бджіл на дно вулика і гинуть там протягом 2–72 годин. Якщо застосовувати препарат суворо за інструкцією, то він не викликає загибелі незакритих бджолиних личинок і не гальмує процес відкладання яєць бджолиною маткою.

Протипоказання: не застосовувати препарат у процесі виробництва споживчого меду. Не обробляти бджіл димом при температурі нижче +10 °С.

Побічні дії: при неправильному використанні можуть загинути личинки бджоли.

Взаємодії з іншими препаратами: не виявлені.

Дозування і застосування: препарат є досить ефективним засобом проти паразитів, що гніздяться на тілі бджоли. Не знищує паразитів і їхні форми, що гніздяться на закритій бджолиній личинці. Найкращий результат у боротьбі з варроатозом досягається при 2-кратному обкурюванні вуликів навесні і 2–3-кратному обкурюванні восени з інтервалом в 4–6 днів, коли у вулику знаходиться найменша кількість закритих бджолиних личинок. Під час медоносної сезону боротьбу з паразитами варто проводити шляхом вирізання кишеньок з запечатаними личинками.

Термін проведення процедур:

III, IV

Весняне лікування

V, VI, VII

Вихід личинок бджоли

VIII, IХ, Х

Осіннє лікування після останнього медозбору: обкурювання проводиться ввечері після останнього обльоту бджіл. Одна таблетка містить одну лікувальну дозу, достатню для одного обкурювання бджолиної сім'ї. Процедуру можна повторити залежно від сили бджолиної сім'ї і ступеня ураження її паразитами. Таблетку затискають лещатами і підпалюють, якщо з'явився вогонь, то його задувають. Тліючу таблетку кладуть на вузьку (3–4 см) смужку густої металевої сітки, яка полегшить доступ повітря до таблетки. Тліючу таблетку разом із сіткою вводять через льоток у вулик, помістивши її на дні під рамками. Потім потрібно закрити льоток на 20 хвилин. Після цього льоток відкривають і переконуються, що таблетка дотліла до кінця. Якщо таблетка не догоріла, процедуру необхідно повторити. Проводячи діагностику варроатозу, на дно вулика потрібно помістити чистий, білий аркуш. Через годину після початку обкурювання слід вийняти папір і перевірити, чи залишилися на ньому самки паразитів.

Обмеження: мед-30 днів.

Зберігання: в сухому, затемненому приміщенні при кімнатній температурі. Термін придатності – 8 місяців.

Запобіжні заходи: не вдихати дим від препарату. Уникати потрапляння диму в очі. Берегти препарат від дітей. Уникати потрапляння препарату у водойми. Амітраз токсичний для риб. Препарат застосовувати відповідно до вказівок ветлікаря.

Упаковка: 25 таблеток.

Виробник: Біовет-Пулави, Польща.

Мітки: ліки для бджіл, акарицидна дія, ліки для бджіл від кліща, купити ліки для бджіл, обробка бджіл, таблетки для підпалювання проти, Лікування варроатозу, апівароль

Google+