АпіМакс

АпіМакс

АпіМакс (бальзам) – комплексний препарат, який застосовують для лікування і профілактики таких широковідомих хвороб бджіл, як варроатоз, акарапідоз, нозематоз, грибкові та бактеріальні інфекції (аскосфероз, аспергільоз, американський і європейський гнилець і т. д.).

Форма випуску: густа рідина чорного або темно-коричневого кольору, маэ запах хвої.

Склад: хвойний екстракт, екстракт часнику, екстракт ехінацеї пурпурової, екстракт хвоща польового, екстракт евкаліпта кулястого, екстракт полину звичайного, екстракт перцю пекучого.

Властивості: препарат має виражену бактерицидну, фунгіцидну, акарицидну та протипротозойну дії. Властивості препарату визначаються складним комплексом біологічно активних речовин, макро і мікроелементів, що входять до складу його компонентів. Застосовуваний у якості кормової добавки, препарат стимулює загальний розвиток бджолиних сімей, активізує яйценосність маток і виділення маткового і бджолиного молочка бджолами-годувальницями, підвищує продуктивність сімей, покращує результати зимівлі. Біологічно активні речовини препарату стимулюють імунітет бджіл, різко знижуючи захворюваність бджолосімей вірусними і бактеріальними інфекціями.

Застосування: препарат застосовується навесні, після обльоту бджіл. Для профілактики нозематозу, інфекційних захворювань бджолиних сімей, стимуляції загального розвитку та посилення імунітету бджіл препарат застосовується в період осіннього нарощування бджіл. Для лікування інфекційних захворювань бджіл, препарат застосовується відразу після появи симптомів захворювань. Для лікування кліщових інвазій препарат застосовується після закінчення медозбірного періоду за 1,5–2 місяці до формування бджолами зимового клубу.

Спосіб застосування і дозування: препарат можна згодовувати бджолам в різних варіантах. 1) У вигляді лікувальної підгодівлі 50% цукровим сиропом з додаванням препарату. Для приготування лікувального сиропу 100 мл препарату (1 флакон) розчиняють в 10 літрах 50% цукрового сиропу. Лікувальний сироп згодовують бджолам за допомогою годівниць або заливають у порожні стільники, які встановлюються в розплідній зоні гнізда. Норми витрати лікувального цукрового сиропу 30–35 мл на одну рамку, щільно вкриту бджолами.

Для профілактичної обробки достатньо 1-разового згодовування лікувального цукрового сиропу. Для лікування бджіл від нозематозу лікувальний сироп дається бджолам двічі з інтервалом в 3 дні. Для лікування від варроатозу і акарапідозу бджіл підгодовують лікувальним цукровим сиропом 4 рази з інтервалом в 5–6 днів. Для лікування бджіл від інфекційних захворювань підгодівлю проводять з інтервалом в 3 дні до повного зникнення ознак захворювання. Остання підгодівля дається бджолам через 3–4 дні, якщо симптоми захворювання повністю відсутні.

2) У вигляді підгодівлі лікувальним канді. Таке канді готують ретельного перемішуючи 5 кг канді з 100 мл (1 флакон) препарату. Норми витрати лікувального канді – 50 г на 1 рамку, щільно вкриту бджолами. Для профілактичної обробки достатньо одноразового згодовування лікувального канді.  

Для лікування бджіл від нозематозу, лікувальний канді дається бджолам однократно з розрахунку 50–60 г на одну рамку, щільно вкриту бджолами. Для лікування бджіл від вароатозу і акарапідоз лікувальний канді згодовується бджолам триразово з інтервалом в 7–8 днів. Для лікування бджіл від інфекційних захворювань лікувальна підживлення проводиться з інтервалом 6–7 днів із розрахунку 50 г лікувального канді на 1 рамку, щільно вкриту бджолами. Лікувальне підживлення проводиться до повного зникнення ознак захворювання. Заключне підживлення проводиться через 5–6 днів при повній відсутності симптомів захворювання.

3) У вигляді водного розчину шляхом обприскування стільників з бджолами і розплодом за допомогою мілкодисперстного розпилювача («Росинка» та ін.) Для цього 100 мл препарату (1 флакон) розчиняють в 2-х літрах теплої кип'яченої води (40–50 °С). Робочий розчин охолоджують до кімнатної температури (20–22 °С) і за допомогою розпилювача обприскують рамки з бджолами і розплодом з розрахунку 20 мл на 1 рамку, щільно вкриту бджолами.

Для профілактичної обробки бджіл достатньо одноразового обприскування. Для лікування бджіл від інфекційних захворювань, обробки бджіл робочим розчином препарату проводять з інтервалом в 3–4 дні до повного зникнення ознак захворювання. Заключна обробка проводиться через 3–4 дні при повній відсутності симптомів захворювання. Для лікування бджіл від нозематозу, обробка проводиться 2 рази з інтервалом в 3 дні. Для лікування бджіл від вароатозу і акарапідоз обробки проводять триразово з інтервалом в 3–4 дні. При всіх способах обробки бджіл один флакон препарату (100мл) використовується для профілактики і лікування 100 рамок, щільно вкритих бджолами. Всі обробки робочим розчином препарату проводяться при температурі не нижче +15 °С!

Під час обробки бджіл, потрібно строго дотримувати рекомендацій щодо концентрації робочого розчину препарату та норм його витрати на 1 рамку з бджолами!

Переваги: ​​висока ефективність препарату при лікуванні і профілактиці широкого спектру захворювань бджолосімей дозволяє проводити надійну профілактику складних змішаних інфекцій. При виготовленні препарату використовують тільки натуральні компоненти (без антибіотиків!), що забезпечує високу якість продукції.

Форма випуску: пластикові флакони по 100 мл.

Зберігання: в сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі +25 ± 5 °С.

Заходи безпеки: потрібно уникати потрапляння робочого розчину в очі і рот. Якщо цього не вдалося уникнути: рясно промити данну ділянку тіла проточною водою.

Google+

Мітки: весняна обробка бджіл, натуральний препарат, без антибіотиків, гнильцю, аскосферозу, нозематозу, лікування вароатозу, комплексний препарат, Апімакс купити недорого, бальзам для лікування бджіл